Blogs

Nē blaugznām

Bieži saņemam jautājumus par blaugznām - Jā, arī dzīvniekiem, tāpat kā cilvēkiem, mēdz būt blaugznas, kas nereti vērojamas kopā ar niezi un ādas iekaisumu.

Cēloņi, kādēļ tās rodas, ir dažādi - stress, nekvalitatīva pārtika, klimats, apkārtējās vides kairinājums un arī neatbilstošu kopšanas produktu izmantošana.

Ja novēro savam mīlulim blaugznas, pirmais solis ir noskaidrot, kāds ir to rašanās iemesls.

Būtiski, ka blaugznas ir lieliska augsne mikroorganismiem. Ja netiek veiktas nekādas preventīvas darbības to novēršanai, rodas labvēlīgi apstākļi, lai pastiprināti veidotos arvien jaunas blaugznas.

 

Svarīga ir atbilstoša dzīvnieka kopšana, gan situācijās, kad novērojamas blaugznas, gan arī lai tās neveidotos.

  1. Regulāri ķemmē mīluļa apmatojumu.
  2. Dzīvnieka mazgāšanai izvēlies produktu ar pielāgotu pH līmeni. Nekādā gadījumā neizmanto cilvēka galvas ādas kopšanai paredzētos pretblaugznu šampūnus.
  3. Pievērs uzmanību izmantoto kopšanas produktu sastāvam - izvairies no produktu izmantošanas, kas satur kairinošas vielas.
  4. Vienmēr rūpīgi izskalo dzīvnieka apmatojumu pēc šampūna lietošanas.
  5. Pārliecinies, vai dzīvnieka pašreizējais uzturs ir sabalansēts un tiek uzņemtas visas nepieciešamās barības vielas.

Seko līdz sava mīluļa ādas stāvoklim un rūpējies par tā labsajūtu!

Dalīties:

Vairāk

Izvēlies gudri Lasīt vairāk

Izvēlies gudri

Kā Tu izvēlies kopšanas produktu savam mīļ-dzīvniekam? Vai pievērs uzmanību uz produkta etiķetes norādītajam sastāvam, vai būtisks ir ražotājs, vai izcelsmes valsts? Vai Tevi interesē produkta izcelsme, vai arī noteicošā ir tikai produkta cena?